Policjanci rozpoczęli cykl spotkań z seniorami

0
641

W poniedziałek, 16 września w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął się cykl spotkań jaworskich policjantów z mieszkańcami naszego powiatu, związanych z bezpieczeństwem seniorów.
Wspólne działania pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze mają wpłynąć na świadomość seniorów oraz ich najbliższych. Jaworscy funkcjonariusze podpowiedzą jak zapobiegać oszustwom między innymi metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Seniorzy dowiedzą się również jak bezpiecznie korzystać z internetu, telefonii stacjonarnej czy komórkowej. Podczas spotkania policjanci odpowiedzą na pytania nurtujące osoby starsze oraz przekażą materiały profilaktyczne.
Funkcjonowanie punktów konsultacyjnych jest elementem akcji profilaktycznej pn. ”Porozmawiaj w ZUS-ie o bezpieczeństwie” w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Wzorowy Senior”, którego celem jest ograniczenie przestępstw powszechnych, w tym głównie na seniorach, edukacja z zakresu odpowiedzialności prawnej, prawidłowe zabezpieczenie własnego mienia oraz sposób postępowania w określonych sytuacjach zagrożenia.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię