Jaworscy rowerzyści łączcie się!

0
1115

Akcja”Rower na dwóch kółkach” była świetnym podsumowaniem wakacji. Główny koordynator przedsię?wzięcia -Krzysztof Kowalczyk podkreśla, że nie chodziło o wyścig rowerowy, lecz o rodzinny, rekreacyjny przejazd, gdzie wpajanie są uczestnikom nawyki aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy podzieleni zostali na 5-7 osobowe zespoły rowerzystów, które w trakcie przemierzania ścieżki rowerowej na trasie Jawor-Myślibórz otrzymały ciekawe zadania do wykonania. Były więc niespodzianki dla uatrakcyjnienia przedsięwzięcia, na które można było sobie pozwolić dzięki wsparciu przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, który grupie nieformalnej zwanej Jaworskimi Miłośnikami Rowerów przyznał grant na realizację wydarzenia.
Impreza miała charakter społeczny. Mógł w niej wziąć udział praktycznie każdy. Dobrą organizację uczestnicy zawdzięczali wolontariuszom, wśród których znaleźli się m.in.Tomasz Gaździcki, Andrzej Madej, Łukasz Łyś, Karolina Witkowska, Martyna Gądek, Weronika Augustyńska, Klaudia Jarmuła, Bartosz Oślak, Wiktoria Strzelecka, jak i radnym miejskim: Jackowi Wieczorkowi, Grzegorzowi Olszewskiemu. Organizatorzy podziękowali funkcjonariuszom jaworskiej Policji, którzy to w ramach wydarzenia pełnili rolę ekspertów podczas Konkursu wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz znakowali rowery.
Więcej takich akcji, gdyż rower zaczyna być coraz bardziej popularny jako środek lokomocji, a co za tym idzie, zaznacza się potrzeba zwiększenia poszanowania roli rowerzystów na drodze. Mając na względzie dość niski stopień wiedzy i umiejętności bezpiecznej jazdy wśród samych użytkowników jednośladów, organizatorzy rowerowej akcji pragną kontynuować praktyczną edukację połączoną z rekreacyjnym, rodzinnym spędzaniem czasu wolnego. – Zależy nam z jednej strony na obniżeniu stopnia wypadkowości z udziałem rowerzystów, ale także pragniemy promować tę ekologiczną i zdrową formę przemieszczania się- wyjaśnia koordynator Krzysztof Kowalczyk. Tak więc hasło”Jaworscy rowerzyści łączcie się” jest na czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię