Dożynkowa zabawa w cieniu zamku

0
1127

W sobotę, 24 sierpnia br. mieszkańcy Świn świętowali zakończenie tegorocznych prac polowych. Przed południem w kościele pw. św. Mikołaja odprawiona została dożynkowa msza dziękczynna. Po południu mieszkańcy wsi i ich goście spotkali się na placu przy zamku.

Dożynkowy festyn w Świnach obfitował w wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców tej wsi. Była to także okazja do zaprezentowania młodych lokalnych talentów. – Dożynki zaczęły się od występu młodego mieszkańca Świn – mówi Paulina Jarosz sołtys wsi. – Kacper Dębski zaprezentował się dwoma układami tańca. Później animatorzy umilali czas najmłodszym. Były zawody, zabawy w towarzystwie Myszki Minnie, balonowe zoo, festiwal baniek mydlanych. Animacje zakończył pokaz tańca z ogniem. Do dyspozycji najmłodszych był również dmuchaniec, a do jedzenia popcorn i wata cukrowa, które na pewno osłodziła im tę imprezę – uważa pani sołtys.
Nie tylko dzieci, ale i dorośli uczestnicy dożynkowego festynu w Świnach również ochoczo brali udział w zawodach: przeciągali linę, rzucali podkową. – Dzięki mieszkańcom Świn, w tym sołtys wraz z radą sołecką, można było poczęstować gości grochówką, bigosem oraz porcją prosiaka, którego nie mogło zabraknąć na takiej imprezie. Do późnych godzin wieczornych uczestnicy bawili się przy muzyce. Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować dożynki oraz mieszkańcom Świn i okolic, za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i przebieg naszego wiejskiego święta – kończy opowieść o ważnym wydarzeniu w życiu mieszkańców wsi, sołtys Świn Paulina Jarosz.
fot. Agnieszka Szemberska, Paulina Jarosz