1200 porcji narkotyków zdjętych z rynku

0
1608

W ręce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wpadła kolejna osoba podejrzana o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Na posesji 28-latka policjanci znaleźli ponad 800 porcji marihuany oraz 4 pokaźne krzewy konopi indyjskich.
Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojawili się u 28-latka po tym, jak ustalili, że może posiadać w swoim mieszkaniu środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Zatrzymany ukrywał znaczne ilości suszu roślinnego w postaci marihuany, z którego mógł uzyskać ponad 800 porcji narkotyku. Dalsze sprawdzenia posesji wskazały skąd mężczyzna posiadał marihuanę. W ogródku funkcjonariusze ujawnili małą plantację składającą się z 4 znacznej wielkości krzewów konopi indyjskich. Z roślin po ich wysuszeniu zatrzymany mógł wytworzyć kolejne 440 porcji. Zabezpieczone łącznie narkotyki to ponad 1240 porcji handlowych, które nie trafią na rynek.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Jaworze został odjęty dozorem policji. Przypomnijmy, że za posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi również jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię