Kolejny pirat drogowy zatrzymany

1
1214

Policjanci z jaworskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego pirata drogowego, który w obszarze zabudowanym prowadził samochód z prędkością o wiele wyższą niż pozwalały na to przepisy. Kierujący otrzymał mandat i punkty karne. Ponadto stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są przez funkcjonariuszy Referatu Ruchu Drogowego jaworskiej komendy w związku z nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości. Potwierdzają to kolejne przypadki odebrania im uprawnień do kierowania. Tym razem spotkało to 57-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który w obszarze zabudowanym, w miejscowości Kaczorów, prowadził samochód marki Volvo z prędkością 105 km/h, czyli aż o 55 km/h więcej niż dozwolona prędkość w tym  miejscu. Pamiętajmy, że właśnie jazda z nadmierną prędkością jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Mężczyzna oprócz utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy otrzymał również mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda że na własnym “podworku” nie ma kto zrobić porządek. Uliczne popisy poźnym wieczorem zwłaszcza na czas weekendu sięgają zenitu. To dotyczy ul. A. Krajowej, Wrocławskiej, Strzegomskiej, Szpitalnej i Piłsudskiego. Są na tyle “odważni” kierowcy bmw i vw że koło policji zwalniają i z piskiem opon ruszają. Nawet jeden “japończyk” daje takie decybele z rury wydechowej że wieczorem nie da się żyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię