Debatowali o bezpieczeństwie

0
768

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci z jaworskiej komendy przeprowadzili 12 sierpnia debatę ewaluiacyjną. Jej celem było podsumowanie działań podjętych przez funkcjonariuszy, na podstawie wniosków i zaleceń uzyskanych podczas ubiegłorocznej debaty społecznej „Bezpieczny Senior”. Podczas listopadowego spotkania skierowanego przede wszystkim do najstarszej grupy mieszkańców naszego powiatu przedstawiono mechanizmy różnych form oszustw z jednoczesnym wskazaniem jak się przed nimi uchronić. Ponadto omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniano możliwości i założenia aplikacji: „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Przybyłych gości przywitał I Z-ca Komendanta Powiatowego  Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak, który wskazał cele debaty ewaluacyjnej, podkreślając jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo naszych seniorów. Głównym celem wczorajszego spotkania z mieszkańcami powiatu jaworskiego zorganizowanego w Gminnym Obiekcie Kulturalno-Edukacyjnym w Męcince było podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów, którzy omówili sposób realizacji rekomendacji dla Policji uwzględniających wnioski z ubiegłorocznej, listopadowej debaty pt. „Bezpieczny Senior”. W dalszej części spotkania prelegenci z jaworskiej komendy wspierani przez zaproszonych gości reprezentujący między innymi Starostwo Powiatowe i Inspektorat ZUS w Jaworze oraz Bank Spółdzielczy i GOPS w Męcince w formie multimedialnej przedstawili uczestnikom mechanizmy działania sprawców wyłudzających pieniądze metodą na tzw.: „wnuczka”, „urzędnika” „inkasenta” czy „akwizytora”. Policjanci wskazali, na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do podpisywania różnego rodzaju umów podczas pokazów czy prezentacji.  

W trakcie debaty informowano także, kogo nie należy wpuszczać do domu, gdzie nie należy przechowywać gotówki i jak bezpiecznie pobierać pieniądze z kont bankowych oraz bankomatów. Kolejnymi poruszonymi założeniami były bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz prezentacja możliwości aplikacji „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Ta część spotkania jak również poprzednia wywołała niezmiernie ciekawą dyskusję, w trakcie, której uczestnicy zadawali prowadzącym różnego rodzaju pytania. Na wiele z nich odpowiedział Naczelnik Wydziału Kryminalnego, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego czy Dzielnicowy Gminy Męcinka wyjaśniając słuchaczom nurtujące ich problemy. Podsumowując debatę, wszyscy zgodzili się, co do tego, że o wskazanych w niej aspektach należy rozmawiać jak najczęściej, w celu uzmysłowienia możliwie największej liczbie osób, jakich zagrożeń mogą doświadczyć w codziennym życiu. Wielka aprobata dla działań jaworskich stróżów prawa zobowiązała ich do realizacji dalszych systematycznych przedsięwzięć mających na celu niwelowanie wszelkiego rodzaju zagrożeń.
KPP Jawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię