Wakacyjne zabawy w Paszowicach

0
705

Wakacje w paszowickiej świetlicy rozpoczęły się 24 czerwca. Wtedy to pierwszy raz dzieci mogły poznać nową instruktorkę – Katarzynę Smagacz. Pierwszy tydzień dzieci spędziły na integracji, wspólnym tworzeniu zasad, których powinny przestrzegać podczas zajęć oraz bawiąc się w różnego typu gry zespołowe.
Początek wakacji rozpieszczał nas piękną pogodą, ale też wysokimi temperaturami, dlatego nie zabrakło wodnych gier, bitwy na pistolety oraz balony z wodą. Już w drugim tygodniu dzieci po raz pierwszy mogły wziąć udział w noclegu zorganizowanym w świetlicy. Dzieci zaraz po dotarciu na miejsce oraz rozłożeniu swoich materacy wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z OSP Paszowice, podczas których dowiedziały się więcej o pracy straży pożarnej, mogły przejechać się wozem strażackim, a nawet spróbować swoich sił przy używaniu węża strażackiego. Po pysznym grillu dzieci wróciły do świetlicy, aby do późnego wieczora grać w gry planszowe, oglądać filmy oraz śpiewać piosenki karaoke.
We wtorek 9 lipca dzieci ze wszystkich świetlic w gminie Paszowice wybrały się wspólnie na długą podróż szynobusem – do Barda Śląskiego, gdzie oprócz przejazdu kolejką turystyczna, pełnego wrażeń popołudnia w Folwarku Szyfrów oraz obiadowego ogniska, spróbowali swoich sił w pływaniu pontonem, co okazało się nie takie proste! Tego dnia doszło do dużej integracji między dziećmi z innych świetlic, więc panie instruktorki urządziły specjalnie dla nich z 11 na 12 lipca nocleg w Myśliborzu, który był nie tylko wieczorem pełnym zabawy, ale znalazł się czas także na spacer, naukę o Parku Krajobrazowym Chełmy oraz quizy.
W poniedziałek 15 lipca rozpoczęliśmy tydzień pełen kolorów, przenosząc się do wioski indiańskiej. Zaczęliśmy od tworzenia własnych pióropuszy, graliśmy w indiańskie pląsy, a na koniec odbyła się gra terenowa. W międzyczasie dzieci znów integrując się z innymi dziećmi z gminy Paszowice wybrały się wspólnie do Legnickiego Parku Trampolin „Jump Heaven”, gdzie mogły się wyszaleć, zagrać w słynne gry typu zbijak, berek, koszykówka – a to wszystko na trampolinach. To nie koniec atrakcji, które są przygotowane dla dzieci, ponieważ będziemy się bawić aktywnie aż do 23 sierpnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię