Spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii

0
724

Wakacje w pełni dlatego jaworscy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem zajęcia odbyły się z uczestnikami wypoczynku wakacyjnego organizowanego przez sołectwo Biernatki w gminie Wądroże Wielkie, a planowane są oczywiście kolejne.
Podczas spotkania policjanci instruowali dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. W trakcie zajęć mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę policjanci poświęcili niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, kontaktach z obcymi i zwierzętami oraz pracach polowych.
Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie wraz z mundurowymi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Funkcjonariusze przypomnieli również zasady prawidłowej jazdy rowerem, rolkami czy na deskorolce.
Mundurowi z Jawora planują prowadzić tego typu spotkania do końca wakacji, a kolejne wizyty na półkoloniach już wkrótce.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś