Żyj kolorowo

0
702

Kolejna już V edycja Przeglądu Kabaretowego Osób Niepełnosprawnych pod hasłem “Żyj kolorowo” odbyła się 14 czerwca br., a nie jak dotychczas, we wrześniu, tym razem w Muchowie. Drewniana altana ze sceną, wokół miejsca na stoliki, trawa, zieleń pobliskiego lasu i pałacyk na wyciągnięcie ręki. Krótko mówiąc – wspaniała sceneria, do tego znakomita pogoda stwarzały okazję do wypoczynku i dobrej zabawy.
Program artystyczny w wykonaniu zespołów kabaretowych wywoływał śmiech i oklaski. Izabela Aniołek – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze, główny organizator imprezy, powitała gości, w tym: starostę Powiatu Jaworskiego Anetę Kucharzyk, Anetę Trelę z biura PiS minister Elżbiety Witek, radnych Rady Powiatu w Jaworze, naczelnik wydziału edukacji Beatę Janas i uczestników kabaretonu wraz z opiekunami. Występy zespołów oceniało jury w składzie: Magdalena Jusiel-Koncur, Lucyna Mirowska i Aleksandra Klimczyk. W kategorii Stand-up pierwsze miejsce przyznano Adamowi Leniardowi z ŚDS ze Złotoryi, drugie – Magdalenie Chojnackiej z ŚDS Wałbrzych. W kategorii “skecz” pierwsze miejsce otrzymała grupa z ZOW z Bielawy, drugie – zespół wykonawców z II ŚDS z Bolesławca, trzecie – WTZ z Jawora. Wyróżnienie otrzymały grupy: ŚSD Złotoryja i WTZ Chojnów. W kategorii “miniplayback show” pierwsze miejsce przyznano artystom z WTZ Chojnów, drugie – Zofii Jakubowskiej z DPS Mierczyce, trzecie miejsce – zespołowi z DPS Legnickie Pole. Podopieczni Ośrodka Wsparcia “Pod Zielonym Dębem” – gospodarza, przygotowali swoje występy, które nie podlegały ocenie, ale doskonale bawiły publiczność między występami konkursowymi gości.
Nagrody i dyplomy zostały ufundowane przez sponsorów, którym podziękowano ze sceny, a wręczały je panie, m.in. starosta Aneta Kucharzyk. Oprócz doznań estetyczno-kulturalnych był posiłek w postaci bigosu, napojów i ciast. Doskonale sprawdzili się prowadzący konferansjerzy, którzy wcielili się w role Kunegundy Pakosińskiej i Izydora Górskiego.
Pomysł “wyprowadzenia” przeglądu z murów w plener doskonale się sprawdził, choć przysporzył organizatorom wiele dodatkowej pracy. Za to otrzymali podziękowania od swoich przełożonych. Na pamiątkę spotkania wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z fotobudki, ustawionej w pałacowym parku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię