Projektanci i słuchacze z “Medyka” ubierali misski

0
1468

Jaworski “Medyk” jest szkołą Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Ponad 65 lat istnienia szkoły, to doświadczenie, które zobowiązuje, stawia wysokie wymagania. To wypracowana pewność, czytelność, profesjonalizm oraz wrażliwość.
Dziś, w szkolnej pracowni „Spod igły” z dbałością wyznaczoną przez te wartości, oferuje naukę na twórczych kierunkach artystycznych i społeczno-medycznych. Uważnie obserwując prostotę i piękno natury z nią i w jej obecności uczy od podstaw, dając gwarancję jakości, jak mawiał A. Sapkowski: “nie tracimy czasu na odgadywanie, czym jest Natura”. W tej szkole jest jak w rodzinnej manufakturze, uczą z wypracowaną precyzją. A to, czego nauczą się ich słuchacze jest jak spod igły. Dla nich natura jest klasą.
Piękna kolekcja białych sukien z dekoracyjnymi detalami w kolorach szaro-błękitnych wyszła spod rąk słuchaczy i nauczycieli kierunku technik przemysłu mody Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze. Nad realizacją tego wyjątkowego zadania czuwał Kamil Hala, nauczyciele szkoły Elżbieta Dorosz i Renata Luty – Pakuła oraz Magdalena Subocz. Przedstawione kreacje to wyraz artystycznych przemyśleń i symbolika wartości. Biel to ekspresja pielęgnowanych tradycji – w regionie szkoła znana jest jako Medyk, dawna szkoła pielęgniarska. Natomiast szaro-błękitna tkanina niczym mgiełka przywołuje dawne wspomnienia pisane w szkolnych korytarzach. Od kilku lat medyczny profil kształcenia koreluje również z artystycznym. Suknie z kolekcji wzbogacono o bukiety, przygotowane przez mistrza florystyki Macieja Krzusa oraz słuchaczy kierunku florystyka. W przepięknych kreacjach wystąpiły kandydatki, równie piękne dziewczyny. Pokaz kolekcji jaworskich twórców na gali finałowej Miss Dolnego Śląska, która odbyła się 31 maja we Wrocławiu to wielki sukces nauczycieli i słuchaczy, którzy poświęcili czas i sporo godzin pracy na przygotowanie sukien. Zazwyczaj podczas takich imprez pokazują się projektanci odzieży dla znanych butików.”Medyk” jest szkołą wyjątkową, o czym należy mówić i docenić zaangażowanie w różnorodne projekty, w tym o profilu artystycznym, bo przecież do sukni dołączono niebanalne bukiety.