Rozstrzygnięcie 28. konkursu historycznego „Dzieje Jawora”

0
874

O tytuł najlepszego znawcy historii Jawora stanęło 10 szkolnych drużyn. W sumie 30 osób. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja oraz średnie. Materiał do opanowania był wyjątkowo obszerny i zawierający mnóstwo nazwisk, dat i wydarzeń z dziedziny polityki, gospodarki i kultury. Zawody odbyły się 15 maja w Muzeum Regionalnym.
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zwycięstwo odniosło Gimnazjum nr 2 w Jaworze w składzie: Oliwer Jakubowski, Martyna Gajda i Malwina Bukowska. Na drugiej pozycji była Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze: Amelia Dańczura, Eliza Gałka i Roksana Kaliciak.
W kategorii szkół średnich zwyciężyła drużyna „Bardzo Fajny Zespół” z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze: Klaudia Kościk, Nikola Najwer i Sandra Najwer. Drugie miejsce zajęli „Pogromcy Wiedzy” z I Liceum Ogólnokształcącego: Klaudia Kuliś, Natalia Budziszyn i Michał Janik, trzecie „Ścisłowcy” z I Liceum Ogólnokształcącego: Stanisław Izdebski, Hubert Orda i Łukasz Walczak. Kolejne miejsca: Koło Miłośników Historii przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze: Paweł Ponulak, Radosław Kunecki i Wiktoria Michalska; „Bolkersi” z I Liceum Ogólnokształcącego: Aleksandra Gołębiowska, Karolina Nakoneczna i Aleksandra Rynnik; Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze: Mikołaj Kaszkowiak, Kamil Pieszczek i Jakub Adamczewski; drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze: Natalia Jajecznik, Natalia Frydrych i Nelly Chmielowska; Regionaliści z I Liceum Ogólnokształcącego: Filip Kaczmarek, Grzegorz Filipowski i Filip Fajkel.
Muzeum Regionalne w Jaworze serdecznie dziękuje nauczycielom za ich trud w przygotowanie uczniów do tego konkursu. Atrakcyjne nagrody książkowe ufundowała gmina Jawor.
Mirosław Szkiłądź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię