Przedszkolni patrioci

0
303

Wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Bolkowie uczą się wielu rzeczy. Uczą się nie tylko świata, ale też nabywają wartości, które są ważne dla każdego Polaka.
Okazją do poznawania polskiej historii, w tym wierszy i utworów literackich o wymowie patriotycznej. Przedszkolacy mają w roku kilka okazji, by celebrować narodowe święta w sposób odpowiedni do ich wieku. Jedną z takich okazji mają w maju. W tym miesiącu obchodzone jest święto flagi, w maju przypada też rocznica zakończenia II wojny światowej. Wychowankowie Przedszkola Samorządowego te święta czczą w domu kultury W przedszkolu nie ma bowiem tak dużej sali, która pomieściłaby wszystkie dzieci oraz gości.
Przedszkolaki przygotowały wiele wierszy, piosenek i tańce oraz pokazy. Nie mogło przecież zabraknąć tańca z flagami w biało –czerwonych barwach, polskiego hymnu czy też wydeklamowanego przez wszystkie dzieci „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy ze słynnymi słowami „Kto ty jesteś – Polak mały”.
Do udziału w programie patriotycznym przedszkolaki zaprosiły zespół ludowy „Echo”, który przygotował piosenki partyzanckie i mówiące o Polsce. Ich wzruszające teksty i chwytające za serce melodie na pewno też wzmacniają poczucie patriotyzmu najmłodszych bolkowian.
W programie patriotycznym wystąpiły wszystkie przedszkolne grupy – od starszaków po maluszki. Wszyscy wykonawcy zebrali brawa od widzów – członków rodzin przedszkolaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię