Kuźnia Goalkeepers Cup już za miesiąc

0
2206

Ruszyły zapisy do II Edycji JAKO Kuźnia Goalkeepers Cup. 30 czerwca na stadionie miejskim w Jaworze odbędzie się II edycja turnieju JAKO Kuźnia Goalkeepers Cup – czyli turnieju dla bramkarzy i nie tylko!
Mimo że zapisy wystartowały kilka dni temu, a do rozpoczęcia turnieju pozostaje jeszcze ponad miesiąc, to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem.
O udziale w Turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń. Inspiracją do organizacji tego typu zawodów na pewno była dla organizatorów Bitwa Bramkarska, która co roku odbywa się we Wrocławiu. Tam impreza trwa 2 dni, udział bierze kilkuset bramkarzy z całej Polski. – Miałem przyjemność brać udział w czterech edycjach, które udało mi się wygrać bez przegranego pojedynku przez te 4 lata – wspomina Patryk Borek. Wrocławską Bitwę wygrał także inny jaworzanin, Dawid Michałkow, który bodajże 2 lata temu zwyciężył w kategorii Orlików. To tylko świadczy, że w naszym regionie taka forma rywalizacji cieszy się sporym zainteresowaniem i niesie za sobą ogromny potencjał. W tym roku podczas jaworskiej edycji została podwojona liczba uczestników. Udział weźmie 60 zawodników z całego Dolnego Śląska. Każdy uczestnik turnieju otrzyma pamiątkową koszulkę wykonaną specjalnie na to wydarzenie przez sponsora tytularnego, firmę JAKO. Udział w zawodach mogą wziąć również zawodnicy na co dzień występujący w polu. A że zawodnik z pola potrafi wygrywać, pokazał przed rokiem Oskar Kramer z AMP Budziszów Wielki, który wygrał premierowa edycję w kategorii Orlików. Natomiast w młodzikach bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Żywiczyński z klubu Olimpic Wrocław. Zapraszamy do zapisów!
BOR

fot. e-legnickie.pl