Z Robin Hoodem po Szlaku Trzech Wąwozów

0
1182

Prawie 150 osób odpowiedziało na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach i w sobotę, 11 maja, pojawiło się na Siedmickiej Polanie, będącej metą rajdu „Szlakiem Trzech Wąwozów”.
Uczestnicy wędrówki mieli do wyboru kilka tras rajdowych, kończących się na Siedmickiej Polanie. Pierwsze na mecie rajdu pojawiły się panie z KGW w Pogwizdowie, które przyjechały na rowerach i pomogły rozpalić ognisko. Również rowerami przyjechała grupa mieszana ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Przed Siebie” oraz – co oczywiste – kolarze UKK Wiadrów z trenerem Adamem Kijakiem. Pieszo przywędrowali uczniowie szkół podstawowych w Paszowicach i Wiadrowie, młodzi czytelnicy filii biblioteki w Sokolej, podopieczni MOW w Jaworze oraz reprezentacja KGW w Wiadrowie. Największa grupa – bo składająca się z uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie oraz podopiecznych tamtejszej świetlicy – przyszła od strony rezerwatów Nad Groblą, Wąwozu Siedmickiego i Zbójeckiego Zamku. Z różnych stron pojawiły się też rodzinne grupy rajdowe z Jawora, Legnicy, Krotoszyc i innych miejscowości.
Na „Siedmickiej Polanie” czekało na wszystkich uczestników ognisko, plakietki okolicznościowe, kiełbaski i napoje. Dodatkową atrakcją było szkolenie łucznicze prowadzone przez trenera GLKS UNIA Pielgrzymka Henryka Jurzaka. Ponad 50 uczestników rajdu zostało przeszkolonych w strzelaniu z łuku olimpijskiego w ramach projektu „Robin Hood z Krainy Wygasłych Wulkanów”. Najlepsi będą mogli wziąć udział w zawodach regionalnych „Strzelam jak Robin Hood”, które zostaną rozegrane jesienią w Pielgrzymce.
Podczas Pikniku przeprowadzono konkurs „Znam Szlak Trzech Wąwozów – wiadomości z trasy”. Tekst pomocniczy zawierający odpowiedzi niemal na wszystkie pytania przygotowała i zaprezentowała Renata Krawczyk. Bezbłędnie na pytania odpowiedziały: Katarzyna Bącal – przewodnicząca KGW w Pogwizdowie i Weronika Rusoń – uczennica ZSP w Pogwizdowie. Drugie miejsce zdobyła Justyna Pruszyńska z Paszowic, a trzecie ex aequo: Weronika Szymańska (SP w Wiadrowie) i Amelia Woźniak (ZSP Pogwizdów). Czwarte miejsce wywalczył Ryszard Terlega z Jawora. Kolejne miejsca zajęli: Dariusz Trybuła, Bogumił Korzeb, Julia Malinowska, Ksenia Duszeńko, Anna Chudzik i Michał Strugała. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych – PK „Chełmy” w Myśliborzu oraz Nadleśnictwo Jawor. Były również pamiątkowe dyplomy i pakiety materiałów informacyjnych o Krainie Wygasłych Wulkanów dla wszystkich grup rajdowych.