Przedszkolaki poszukiwały wiosny w siedmickim lesie

0
1108

Upragniona wiosna nadeszła. W kwietniowy dzień wszyscy wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Bolkowie wybrali się na ciekawą wycieczkę w poszukiwaniu i wypatrywaniu jej oznak. Jednym z miejsc, które dzieci odwiedziły był las w Siedmicy, którym opiekują się leśnicy Nadleśnictwa Jawor.
W słoneczny dzień dzieci z grupy 3, 4, 5 i 6–latków odbyły miły spacer w towarzystwie zaprzyjaźnionej leśnik, pani Małgosi, która opowiadała o zmianach zachodzących w lesie na wiosnę. Wskazała dzieciom pierwsze wiosenne kwiaty, pączki na drzewach czy świeże ślady zwierząt. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchiwały leśnych ciekawostek i bacznie obserwowały budząca się do życia przyrodę. Podczas tej wiosennej przechadzki mogliśmy również cieszyć się radosnym śpiewem ptaków.
Miłą niespodzianką było oglądanie powieszonych na drzewach budek lęgowych czy też miejsc przygotowanych pod sadzenie młodych drzewek. Ponadto przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach i konkurencjach przygotowanych przez panią Małgosię. Świeże powietrze, piękna pogoda, szumiące leśne drzewa wprawiły wszystkich uczestników wycieczki w radosny nastrój. Na zakończenie tego wiosennego spotkania wszyscy udaliśmy się na „Siedmicką Polanę”, gdzie czekał na nas ciepły posiłek – pieczone kiełbaski i pyszna herbatka. Przedszkole Samorządowe w Bolkowie – dyrektor, nauczycielki i dzieci serdecznie dziękują Nadleśnictwu Jawor, a zwłaszcza pani leśnik Małgorzacie Ziębie – Wiechniak, za zaangażowanie i pomoc w organizacji wycieczki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań wychowanków przedszkola otaczającą przyrodą, wzbogacenia ich wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci. Z wesołymi minami i głowami pełnymi wiosennych, leśnych wrażeń powróciliśmy do przedszkola.
Małgorzata Węsek,
nauczycielka w PS w Bolkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię