Korki na A4, utrudnienia w mieście

1
1680

Znamy przyczynę popołudniowych korków na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Na wysokości węzła Budziszów awarii uległa ciężarówka przewożąca niebezpieczną substancję. Wstrzymano ruch w tym miejscu a objazdy obowiązywały m.in. przez Jawor.

Ok. godz. 13 w ciężarówce wystrzeliła opona i doszło do uszkodzenia cysterny. Ogromny zbiornik wypełniony żrącym płynem uległ rozszczelnieniu. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej z udziałem jednostek chemicznych z Legnicy. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przepompowanie cieczy i zneutralizowanie wylanych płynów niestety musiało potrwać. Kierowcy udający się do Wrocławia wybierali drogę przez Środę Śląską bądź Jawor. W związku z sytuacją w mieście powstawały miejscami korki na trasie w kierunku Strzegomia. Jeszcze gorzej było w samym Strzegomiu. O godz. 17:30 wjazd do tej miejscowości był całkowicie zablokowany. Korek (głównie aut ciężarowych) był już od Wieśnicy!

1 KOMENTARZ

  1. Ogromny zbiornik 1000 l macie fantazje. Wcale nie żrąca a utleniajaca i drażniąca. Zanim sie cos napisze wypadaloby zasiegnać rzetelnych informacji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.