Podsumowania i plany OSP

0
1476

Końcem marca br. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłowie odbyło się zebranie sprawozdawcze. Wzięli w nim udział druhny i druhowie, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz zaproszeni goście.
Znaleźli się wśród nich mł. asp. Anna Olejarz z KP PSP w Jaworze, przedstawiciele Motocyklowych Karkonoszy, burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab, który również działa czynnie w OSP Mysłów oraz wolontariusze z ramienia firmy Dr. Schneider, którzy również są członkami OSP Mysłów – dh Wioleta Gackiewicz i dh Szczepan Stalec.
– W sprawozdaniach poinformowano m.in. o 45 wyjazdach do różnego rodzaju zdarzeń takich jak pożary oraz miejscowe zagrożenia – mówi naczelnik mysłowskich strażaków Łukasz Iwuć. – Na uwagę zasługuje fakt, że trzeci rok z rzędu nasza jednostka nie odmówiła wyjazdu do zdarzenia podczas dysponowania alarmowego przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze – dodaje druh Iwuć.
Tytuł Strażaka Roku 2018 w OSP Mysłów otrzymał dh Mariusz Kozak, któremu okolicznościową statuetkę wręczyła funkcjonariuszka PSP. Razem z prezesem OSP Mysłów Romanem Iwuciem mł. aspirant Anna Olejarz uhonorowali medalami – w postaci odznak, członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
– Młodzież otrzymała także teczki i notatniki przekazane przez Jarosława Przybylskiego, właściciela firmy DiveMed z Jeleniej Góry – dodał naczelnik Iwuć.
Jednostka Operacyjno -Techniczna OSP Mysłów została obdarowana przez wolontariat pracowniczy “Wspólnymi siłami pomagamy ratować” z firmy Dr. Schneider Automotive Polska w Radomierzu w komplet siekier oraz siekiero-młot i urządzenie do ostrzenia.
– Przedstawiciele “Motocyklowych Karkonoszy” wręczyli nam podziękowanie za pomoc w organizacji moto-dnia dziecka i moto–mikołajek w Jeleniej Górze. W planach naszej jednostki na rok 2019 zapisano między innymi remont drugiego boksu garażowego, zakup pompy szlamowej oraz umundurowania wyjściowego i ubrań specjalnych. Jednostka nadal za cel nadrzędny stawia sobie gotowość do wyjazdów podczas alarmowania przez SK KP PSP w Jaworze i niesienie pomocy potrzebującym. W planach zapisano również kursy i szkolenia dla członków OSP Mysłów – wyjaśnia druh Łukasz Iwuć.
mewa
fot. OSP Mysłów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię