Motocyklista stracił “prawko”

0
1986

Policjanci z jaworskiej drogówki zatrzymali do kontroli 29-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym prowadził motocykl z prędkością o wiele wyższą niż pozwalały na to przepisy. Kierujący otrzymał mandat i punkty karne. Ponadto stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w czasie codziennej służby ujawniają szereg wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Jak pokazują statystyki, bardzo często właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Niestety, pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę, kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Potwierdza to kolejny przypadek odebrania prawa jazdy 29-letniemu kierującemu, który w obszarze zabudowanym, w Sokolej, jechał zdecydowanie szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mieszkańcowi powiatu przeworskiego mundurowi zmierzyli prędkość 92 km/h, czyli o 52 km/h więcej niż jest dozwolone w tym miejscu. Oprócz utraty prawa jazdy na 3 miesiące mężczyzna otrzymał również mandat w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.
Ponownie przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię