Recytowali najpiękniej

0
263

W świetlicy w Pogwizdowie prezentowali się uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Ich występy oceniała komisja w składzie Małgorzata Świderska, dyrektor GOK, Jolanta Romanowska, bibliotekarka oraz Dorota Pisulska – animatorka kultury.
Komisja po wysłuchaniu dwudziestu uczestników postanowiła przyznać w kategorii klas 0–1 pierwsze miejsce Maciejowi Olaninowi (SP w Paszowicach), drugie Dominikowi Kędzierskiemu (SP w Wiadrowie), a trzecie – Karolinie Szymańskiej (ZSP w Pogwizdowie). Wyróżnienia otrzymali: Adam Kowalski i Anna Grosiak (ZSP w Pogwizdowie) oraz Jakub Adamczyk (SP w Paszowicach).
Natomiast w kategorii klas 2-3 najlepsza okazała się Amelia Zając (SP w Paszowicach), drugie miejsce ex aequo zajęły Oliwia Samól i Katarzyna Hohaus (SP w Paszowicach), a trzecie – Julia Oszczęda (SP w Paszowicach). Wyróżniono recytacje Marii Scholz (ZSP w Pogwizdowie) i Antoniego Jesionka (SP w Wiadrowie). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a laureaci – nagrody książkowe.
Natomiast w czwartek, 28 lutego, prezentowali się recytatorzy – uczestnicy eliminacji gminnych 24. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.
Komisja po wysłuchaniu dwudziestu uczestników postanowiła przyznać w kategorii „młodsi” (klasy 4–6) pierwsze miejsce Amelii Woźniak (ZSP w Pogwizdowie), drugie Łukaszowi Naszkiewiczowi (ZSP w Pogwizdowie), a trzecie – Annie Marciniak (SP w Paszowicach). Wyróżniono Roksanę Gajos i Mateusza Wiśnieckiego (SP w Paszowicach), Weronikę Szymańską i Adriana Majkuta (SP w Wiadrowie) oraz Wiktorię Czachor (ZSP w Pogwizdowie).
W kategorii starszych (klasa 7 i 8 oraz gimnazjum) najlepsza okazała Oliwia Kręcichwost (Gimnazjum), druga była Karolina Mertins (Gimnazjum), a trzecia – Ksenia Duszeńko (SP w Paszowicach). Wyróżniono Natalię Ordę (SP w Wiadrowie).
Podczas eliminacji powiatowych konkursu PEGAZIK 6 marca br. w Jaworskim Ośrodku Kultury gminę Paszowice reprezentowały Amelia Woźniak i Oliwia Kręcichwost.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię