Na kasztelańskim balu [FOTO]

0
2888

W pierwszej chwili można było się poczuć jak na planie filmowym “Korony królów”. Damy i kawalerowie w strojach z epoki, zastawione stoły i muzyka. Takie mogło być pierwsze wrażenie. XVII Kasztelański Bal mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jaworze odbył się 28 lutego br. na wielkiej sali PCKZiU, a w szlachetnych damach i zacnych rycerzach można było rozpoznać mieszkańców DPS w Jaworze, DPS Mierczyce, DPS Legnica, DPS Legnickie Pole, DPS “Prząśnik”, MOPS Jawor, DDP Senior Wigor, DO “Szarotka” Lubin, DPOR Chojnów, DOW, DDP Legnica.
Pani dworu kasztelańskiego szlachetna dama Irena Stolarczyk osobiście witała przybyłych gości. Uroczystego otwarcia balu dokonała starosta Aneta Kucharzyk w towarzystwie wicestarosty Stanisława Laskowskiego. Starostwo Powiatowe w Jaworze reprezentował także przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski. Wszyscy w stosownych ubiorach. Ochmistrzynią dworu była nadobna białogłowa Ewa Kolar, pod której czujnym okiem prowadzono tańce, gry i zabawy. Taneczny korowód prowadzony przez białogłowy z jaworskiego grodu otworzył XVII Bal Kasztelański, a przygrywała im kapela Bogdana Czarnego i jego giermka rycerza Henryka. Szlachetni rycerze ślubowali zawsze bronić słabszych, nie kłamać, wielbić damę swego serca i wiersze układać dla niej. Nadobne księżniczki natomiast przyrzekały dobrocią obdarzać rycerzy i godnie nosić korony. W przerwach między tańcami ogłaszano konkursy na Miss Gracji i Wdzięku, wybrano Królową i króla balu oraz wytypowano najciekawsze kostiumy. Królową Balu została Zofia Stępień, a Królem Balu Mieczysław Papliński. Tytułem Miss Wdzięku i Gracji uhonorowano Damianę Brzuszek.
Nie brakowało jadła i napitków, a i kapela skocznie przygrywała, także współczesne melodie. Najważniejszy był dobry humor, bawili się wszyscy bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Bal kasztelański był pięknym akcentem na zakończenia karnawału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię