Karnawałowy bal nad bale

0
1612

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Szkoły Podstawowej w Snowidzy niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej. Program tegorocznej imprezy był bardzo zróżnicowany i bogaty. Nadzór nad jej organizacją i przebiegiem sprawowała pani Magdalena Mróz–Wojkowska wraz z samorządem uczniowskim i animatorkami z klasy VIII (Andżeliką i Jessicą).
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, bo zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami, serpentynami i łańcuchami zachęcał do szalonej zabawy.
W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu i czarodziejów… Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, motyle, biedronki oraz różne inne stwory i dziwadła…
Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wspaniałe animatorki zapraszały uczestników do wielu zabaw i konkursów. Wspólną zabawę rozpoczęły od tańca integracyjnego. Następnie odbyła się prezentacja strojów, w której wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodyczami.
Kolejne konkursy to taniec z balonami czy „rock and roll” na gazecie, a także walc kotylionowy, w którym uczniowie musieli odnaleźć tytuły bajek i razem zatańczyć walca. Zgrabne ręce, kareta czy ukryte skarby – to zabawy, które wymagały od uczestników sprytu i kreatywności, ale dały też dużo radości i śmiechu.
Na uczestników zabawy w stołówce czekały pyszne, kolorowe kanapki i słodkości przygotowane przez radę rodziców. Największą atrakcją była fotobudka, prezent ufundowany przez radę rodziców i szkolne koło SKO, która zapewniła balowiczom niepowtarzalną sesję zdjęciową.
„Choinka” w szkole jest imprezą integrującą całą społeczność. To zawsze wspaniała okazja do bliskiej współpracy z rodzicami, którzy bardzo chętnie pilnują porządku i przygotowują poczęstunek dla swoich pociech. – Dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę i współudział w organizacji tej uroczystości – powiedzieli nauczyciele. Następne spotkanie w tanecznych rytmach już za rok!