Jasełka dla babć i dziadków

0
1506

Wiele babć i dziadków, a także rodziców oraz zaproszonych gości przybyło na jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej w Snowidzy. Świetlica wiejska wypełniona była do granic możliwości.
Dzieci ubrane w góralskie stroje i przebrane za anioły słowem i piosenką pokazały historię narodzenia Dzieciątka Jezus. W przedstawieniu nie zabrakło Maryi, Józefa oraz
trzech Królów – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pięknie wykonane kolędy i pastorałki na nowo przybliżyły atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jasełka grypy młodszej z klas 0-3 przygotowały panie: Iwona Spurek-Majka, Alicja Olchówka, Alina Brzyk i Wioletta Bonek.
Grupę klas 4-6 przygotowały panie Jadwiga Musiałkiewicz-Otręba oraz Anna Sierpina. O oprawę muzyczną zadbali Angelika Pelc i Dawid Sierpina.
Podczas spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka seniorzy otrzymali od swych wnucząt własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Było też domowe ciasto i ciepłe napoje, o które zadbali nauczyciele i rodzice. Na zakończenie dyrektor Dariusz Brzyk podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego święta pokoleń.