Jaworzanie pływali w Świdnicy

0
1904

W Świdnicy odbyły się zawody pływackie “III Neptun International Swimming Meeting”. W rywalizacji wzięło udział sześciu pływaków z UKP “Na Fali” Jawor. Miło nam poinformować, że Aleksandra, Kalina, Antonina, Alan, Franciszek i Jakub zajęli bardzo wysokie miejsca.
Poziom zawodów był bardzo wysoki, ale my walczyliśmy do samego końca. Do Jawora wróciliśmy ze srebrnym medalem, dwoma czwartymi miejscami oraz piątym i szóstym miejscem, a więc blisko podium. W stylu dowolnym Aleksandra Mikołajczak na dystansie 50 m zdobyła drugie miejsce z czasem 37,88. Alan Wojtowicz wywalczył piąte miejsce z czasem 34,66, Kalina Kościelnik 42,19, Antonina Horbacz 41,19, Franciszek Horbacz 36,56. Na dystansie 100 m Jakub Kodlew zajął ósme miejsce z czasem 1:05.19. W stylu grzbietowym szóste miejsce zdobyła Ola z czasem 46.90, natomiast w stylu klasycznym Jakub zajął siódme miejsce z czasem 40.38. W stylu motylkowym Alan wywalczył szóste miejsce z czasem 45,64. W stylu zmiennym bardzo dobrze zaprezentował się Franciszek, gdzie z czasem 1:34.18 uplasował się na szóstej pozycji, natomiast Alan w tym samym stylu, ale innej kategorii wiekowej zajął czwarte miejsce (1:37.61). Ola zajęła szóste miejsce z czasem 1:42.95.