Gminne spotkanie noworoczne

0
1805

Rokrocznie pod koniec grudnia w gminie Dobromierz odbywa się Spotkanie Noworoczne. Uroczystość jest doskonałą okazją do podsumowania samorządowych dokonań i podziękowania za wspólną pracę w minionym roku oraz przedstawienia planów na przyszłość.
Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili imprezę swoją obecnością byli: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, radny powiatu świdnickiego Krystian Ulbin, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wójt Marcinowic Stanisław Leń, zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki, komendant Powiatowy Policji w Świdnicy Andrzej Dobies, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy Dariusz Budkiewicz, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy Monika Bieżyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie Daria Kurek, kierownik Posterunku Policji w Dobromierzu Krzysztof Urbanik, przewodniczący Rady Gminy Dobromierz Piotr Rusek, radni obecnej i poprzedniej kadencji, sołtysi, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z gminą Dobromierz.
Wójt Jerzy Ulbin w przemówieniu, wzbogaconym o prezentację multimedialną, podsumował najważniejsze zadania realizowane w 2018 roku, w tym m.in. budowę kanalizacji sanitarnej w Czernicy, Gniewkowie, Dzierzkowie, Szymanowie, oczyszczalni ścieków w Czernicy, świetlicy wiejskiej w Jaskulinie, rozpoczęcie budowy świetlicy w Jugowej, termomodernizację siedziby GOKSiR, modernizację stawu w Roztoce, pozyskanie środków na budowę hali sportowo-rekreacyjnej w Gniewkowie, siłownię i strefę relaksu OSA w Borowie, budowę windy w roztockiej szkole, rozpoczęcie budowy chodnika przy ul. Świdnickiej w Dobromierzu, realizację funduszu sołeckiego, otwarcie dobromierskiej sceny plenerowej czy remont drogi Dobromierz-Szymanów. Wójt podziękował za współpracę i pomoc w realizacji ważnych dla gminnej społeczności zadań, przedstawił plany na 2019 rok oraz złożył życzenia noworoczne.
Spotkanie było doskonałą okazją do wyróżnienia zawodniczek sekcji „Karatecy z Kłaczyny”, prowadzonej przez Fighter Klub Kaczmarek & Grodowski Świdnica oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu: Lilianny Pańków, Marzeny Regdosz i Natalii Kanieckiej. Zawodniczki na Mistrzostwach Świata w Rzymie WKAICO WKL 2018 w dniach 3 i 4 listopada 2018 r. zdobyły srebrne i brązowe medale.
Swoim sukcesem sportowym mogli pochwalić się również żacy z LKS Nysa Kłaczyna, którzy w obecności prezesa Adriana Babiarza i trenera Tomasza Megesa przekazali wójtowi Jerzemu Ulbinowi bilet na turniej piłki nożnej „Energetyczny Junior CUP”, podczas którego w krakowskiej Tauron Arenie zawodnicy reprezentować będą gminę Dobromierz.
Rok 2018 był rokiem szczególnym. Rokiem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Dobromierz oprócz wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym, przed siedzibą dobromierskiego ratusza stanął pomnik upamiętniający to wydarzenie, ku wiecznej pamięci bohaterów walk o niepodległość. Spotkanie Noworoczne symbolicznie zakończyło obchody rocznicowe. Z tego też tytułu dla wszystkich gości zostały przygotowane pamiątkowe materiały promocyjne, a wydarzenie muzycznie podsumowały Martyna Dziura i Łucja Brzeżańska ze szkoły w Roztoce.
Noworoczny toast wzniósł Przewodniczący Rady Gminy Dobromierz Piotr Rusek.
(DBR)