Sioloah i Gwiazdkowa Niespodzianka

0
514

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Z jednej strony jest to okres, który chcemy spędzić w gronie najbliższych, w “świątecznej” atmosferze, w radości z uśmiechem na twarzy, a z drugiej strony każdy rozumie, że należy się do niego odpowiednio przygotować i tu wkraczają zakupy, plany i wiele innych spraw, które mogą przysłonić prawdziwy cel tych świąt.
Przed podobnym zadaniem stanął także zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej “Siloah” w Jaworze. Siloah – znaczy posłany i jak ważnym jest w okresie świątecznym, choć i nie tylko wtedy, stać się tym “posłanym”. Ale gdzie?
W grudniu, jak co roku, braliśmy udział w międzynarodowym przedsięwzięciu o nazwie Gwiazdkowa Niespodzianka, przekazując w ręce dzieci z Jawora i okolic 270 paczek z prezentami. Mieliśmy dwie duże akcje w szkołach podstawowych nr 4 i 5, i przy tej okazji chcemy podziękować dyrekcjom szkół za udostępnienie nam nieodpłatnie sal na przeprowadzenie programu. Kilka większych spotkań zostało zorganizowanych dzięki uprzejmości tamtejszych władz na świetlicach w Różanej, Damianowie oraz Zimniku. Z niektórymi paczkami trafialiśmy bezpośrednio do domów z gitarą w ręku i tradycyjnymi polskimi kolędami na ustach. Oczywiście w pracach jak co roku pomagała nam młodzież z Niemiec, Ukrainy i Białorusi, rozdając paczki i śpiewając z nami kolędy w swoich ojczystych językach, a także ucząc się z nami tych polskich.
W okresie tym również dla osób potrzebujących wydaliśmy blisko 2670 kg żywności zebranej podczas Zbiórki Żywności, która odbyła się na koniec listopada 2018 w jaworskich sklepach. Tu uprzejmie dziękujemy Bankowi Żywności we Wrocławiu za przekazane produkty oraz młodym wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i stanęli przy koszach, zachęcając Jaworzan do podzielenia się z innymi swoimi zakupami.
Również w grudniu we współpracy z BŻ w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 przekazaliśmy blisko 3000 kg żywności w postaci paczek żywnościowych, a dodatkowo odbyły się spotkania, podczas których można było wybrać sobie ubrania z pomocy humanitarnej.
Na kolacji wigilijnej spotkaliśmy się w budynku zboru na ul. Kościuszki, aby wspólnie wraz z gośćmi z zagranicy oraz mieszkańcami Jawora śpiewać kolędy i cieszyć się z Narodzenia Pańskiego.
Stary 2018 rok zamknęliśmy z bilansem wydanych blisko 40 ton żywności.
Słowami jednej z najbardziej znanych polskich kolęd składamy życzenia dla naszego miasta:
Podnieś rękę Synu Boży, błogosław Ojczyznę miłą,
W dobrych radach , w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłę,
Kraj ten i majętność całą, I wszystkie wioski z miastami
A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami
Zbór Siloah w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię