Dworzec jak malowany!

1
2525

Po dwóch latach prac mamy finał remontu jaworskiego dworca kolejowego. Inwestycja kosztował 13,3 mln zł. Pieniądze pochodziły ze środków PKP S.A. i budżetu państwa. Od dzisiaj budynek został oficjalnie oddany do użytku.

Na razie wyremontowanego dworca będą korzystać podróżni. Wkrótce skorzystają też wszyscy mieszkańcy. – Gmina przeniesie tam swoje referaty Wodociągów i Kanalizacji – zapowiada burmistrz Emilian Bera. W oficjalnym otwarciu obiektu udział wzięli: dyrektor wrocławskiego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. Tadeusz Szulc, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, posłanka Elżbieta Witek oraz kapelan kolejarzy archidiecezji wrocławskiej, ks. Jan Kleszcz. Hol dworca został wyposażony w ławki oraz toalety. Przy projektowaniu pamiętano o osobach niepełnosprawnych i np. osobach z małymi dziećmi. Z poziomu dworca do tuneli zainstalowano windę. Ale budynek dworca to nie wszystko. W najbliższym czasie ruszy remont peronów i dojdą nowe połączenia komunikacyjne – usłyszeliśmy podczas otwarcia.

1 KOMENTARZ

  1. Nie rozumiem dlaczego na zdjęciach jest burmistrz Jawora. Przecież ani nie było go na oficjalnym otwarciu ani nie partycypował w kosztach remontu dworca. Propaganda EB sięga już zenitu. To jest już nie śmieszne a żenujące jak EB przypisuje sobie wszystko co dzieje się w Jaworze. Już tylko brakuje tego, że zrobi sobie zdjęcia pod moim domem z informacją, że ubrał choinkę i podłączył lampki. Chociaż kto wie może już wkrótce i to sobie przypisze. Czy on może jeszcze spojrzeć w lustro bez wstydu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię