Najciekawsza Szopka Bożonarodzeniowa 2018

0
1647

W tym roku uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 14 grudnia w Muzeum Regionalnym w Jaworze, o godz. 16. Konkurs organizowany jest przez Publiczne Przedszkole nr 4 w Jaworze, przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Jaworze, Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze oraz Starostwem Powiatowym Jawora, które objęło konkurs Honorowym Patronatem.
Konkurs jest już tradycją i wpisał się w bożonarodzeniowy klimat powiatu. Swoje prace w nim przedstawiają dzieci w wieku przedszkolnym, z przedszkoli i grup „0” przy szkołach podstawowych powiatu jaworskiego, wykonane wraz z rodzicami, rodziną i opiekunami. Zgodnie z regulaminem, konkurs składa się z dwóch etapów, I etap – wewnętrzny, II etap – finał powiatowy, na który wpływają 3 szopki z placówki. W XVI edycji w 2018 r. na konkurs wpłynęły 24 prace.
5 grudnia komisja w składzie: Dorota Domińska–Werbel – Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji – Jawor, Teresa Chołubek–Spyt – Muzeum Regionalne Jawor, Renata Kostulska – plastyk, Zespół Szkół w Jaworze, Stanisław Laskowski – Starostwo Powiatowe w Jaworze, przyjmując za kryteria: oryginalność, spójność estetyczną, wkład pracy dziecka, wspólna praca (rodzina, grupa), stwierdziła, iż zgodnie z regulaminem konkursu na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową 2018″, laureatami zostali: pierwsze miejsce – Roksana Niedzielska, drugie miejsce – Antonina i Anna Laszczyk, trzecie miejsce – Anna Sawicka, Anna Mospan; wyróżnienie: Grupa „Misie” – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Targoszynie, Aleksandra i Dawid Stępień z rodzicami, Kornel Kowalewski z mamą Małgorzatą. Nagroda specjalna dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaworze – Antoni Paściak z mamą Martą.
Finał konkursu artystycznie oprawiła młodzież z I ZSO im. Bolka I w Jaworze, pod kierunkiem Renaty Aleksiuk. Na finał konkursu w Muzeum Regionalnym w Jaworze, zaproszeni zostali twórcy szopek wraz z rodziną, nauczyciele a także goście specjalni: burmistrz Jawora – Emilian Bera, wiceburmistrz Jawora – Agnieszka Rynkiewicz, wicestarosta powiatu jaworskiego – Stanisław Laskowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze – Arkadiusz Muła, dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze – Dorota Domińska-Werbel, dyrektor Jaworskiego Ośrodka Kultury – Joanna Piotrowicz-Dębicka, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4 w Jaworze – Danuta Sitek.
Wszyscy uczestnicy, dzieci, biorące udział w konkursie otrzymali upominki i dyplomy uznania. Nauczyciele, wychowawcy otrzymali podziękowania za zaangażowanie i propagowanie idei konkursu. Konkurs przygotowały i przeprowadziły z ramienia głównego organizatora Publicznego Przedszkola nr 4 w Jaworze, Iwona Reczuch i Lilia Łukasik-Hutyra. Szopki podziwiać możemy jeszcze miesiąc w Muzeum Regionalnym w Jaworze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię