Święto szkoły

0
2280

Dzień 22 listopada 2018 roku był wyjątkowy i ważny dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworze. Dwadzieścia jeden lat temu szkoła otrzymała imię Kornela Makuszyńskiego.
Na początek wszyscy odwiedzający szkołę zostali przywitani przez uczniów przebranych za bohaterów książek patrona szkoły i poczęstowani słodyczami.
W tak ważnym dniu zamiast lekcji uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach imieninowych w gabinetach: matematycznych gier, humanistycznych zabaw, łamańców językowych, sztuk artystycznych, przyrodniczych doświadczeń i sportowych wygibasów. Zadania przygotowywali nauczyciele w poszczególnych zespołach przedmiotowych.
Budynek szkoły był odświętnie przystrojony, kolorowy. Można było podziwiać plakaty wykonane przez uczniów związane z tytułami książek K. Makuszyńskiego. Podczas zabaw można było wysłuchać piosenek nawiązujących do imienin szkoły i bohaterów książek patrona. Nad prawidłowym przebiegiem planu dnia czuwała Anna Radomska-Duziak przy ogromnym współudziale Agaty Józefowskiej.
Na zakończenie o godzinie 11:22, aby podkreślić wyjątkowość tego dnia uczniowie wspólnie z nauczycielami odśpiewali Hymn Szkoły.

Anna Radomska-Duziak