Maluchy recytowały

0
2393

II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla najmłodszych odbył się w dwóch odsłonach. W Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze odbył się przegląd dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-4 l. (I grupa),w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt. „Kim chciałbym zostać w przyszłości? – Moje marzenia”….
Celem konkursu było zachęcanie do wspólnego czytania literatury, w tym poezji dla dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.  Jury w składzie: Małgorzata Oryl-Mertins (SOSz- W w Jaworze), Magdalena Szczygieł (SP nr 1 w Jaworze), Małgorzata Gadomska (MBP w Jaworze) przyznało:I miejsce zajęli ex aequo Karolina Wróblewska z PP nr 4 w Jaworze i Tymoteusz Miłoń z PP nr 2 w Jaworze, II miejsce – Klara Kaczor z Zespołu Szkół w Męcince i III miejsce – Liwia Chmielewska z PP nr 2 w Jaworze. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy uczestnictwa ufundowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dnia 23 listopada 2018 roku w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze odbyła się kolejna część II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla starszych dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat (II grupa) pt. „Kto ty jesteś …?”, w której uczczono setną rocznicę odzyskania niepodległości. Koordynatorami konkursu były Dorota Domińska –Werbel (dyrektor PORE w Jaworze) i Ewa Suchecka (psycholog PORE w Jaworze).
Ze względu na przypadającą setną rocznicę odzyskania niepodległości recytatorzy zaprezentowali utwory o charakterze patriotycznym. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie: Małgorzata Oryl-Mertins (SOSz- W w Jaworze), Magdalena Szczygieł (SP nr 1 w Jaworze), Małgorzata Gadomska (MBP w Jaworze) przyznało:
I miejsce -ex aequo Zosia Listek z Przedszkola Publicznego nr 2 w Jaworze i Oliwia Karasińska z Gminnego Przedszkola w Wądrożu Wielkim, II miejsce -Jakub Jaworski oraz Zofia Nowak z Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze, III miejsce- Tymon Janusz z Przedszkola Niepublicznego Prymusek.
Wyróżnienia otrzymali: Liliana Miszczuk, Dominika Sobieraj, Diana Bąk, Antoni Mieleń, Lena Kupczyk, Emila Gołębiowska, Lena Fornalska.Oprawę muzyczną zapewniła najstarsza grupa z “Prymuska”z programem pieśni patriotycznych “Nasza Polska” przygotowanych pod kierownictwem nauczycielki Anety Paszyńskiej.
Przepiękne nagrody o tematyce patriotycznej na konkurs ufundowała pani Elżbieta Witek Poseł na Sejm RP, które wręczyły Aneta Trela i Teresa Mikielewicz.
Zwycięzcy jeszcze raz zaprezentują się na Gali Laureatów Konkursów na zakończenie roku szkolnego w czerwcu 2019 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię