Świętowali Złote Gody

0
1310

W Wiadrowie Józefa i Julian Jakimowiczowie świętowali Jubileusz pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęto od mszy świętej w intencji Jubilatów, z rodziną, która przyjechała z różnych zakątków Polski oraz przyjaciółmi.
Ksiądz Marek Kruk wygłosił kazanie, ukazując fundamenty, na których Jubilaci zbudowali swój dom, ich trudy i zmagania, ich cierpliwość i przebaczanie wzajemne, pracowite i pełne poświęceń życie, wychowanie dzieci i funkcjonowanie rodziny.
Po mszy wszyscy udali się do świetlicy i tam składano Jubilatom życzenia, między innymi wójt gminy Sebastian Oszczęda, który złożył gratulacje, podkreślając przy tym radość z tego, że Jubilatom dopisuje zdrowie, że zorganizowano tę uroczystość, podczas której można powspominać to, co wydarzyło się pięćdziesiąt lat temu.
Warto zaznaczyć, że p. Józefa Jakimowicz to zasłużona, długoletnia działaczka KGW, zaangażowana w pracę dla środowiska wiejskiego, organizowała dla kobiet kursy i szkolenia, współzałożycielka zespołu folklorystycznego „Gosposie”, życzliwa, serdeczna, obecnie emerytka, ale nadal pomocna wsi w każdej sprawie związanej nie tylko z działalnością KGW.
Goście wśród, których była dyrektor GOK Małgorzata Świderska, życzyli p. Józefie oraz jej małżonkowi wielu lat w zdrowiu, pomyślności, dostatku, pociechy z wnuków i prawnuków oraz spokojnej jesieni życia. Rodzina i goście bawili się przy akompaniamencie Waldka Staszczyka na „złotym weselu” do późnych godzin, przy suto zastawionych stołach – jak to na weselu, nie zabrakło ani wina, ani tortu, ani tańców.