Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości [FOTO]

0
1533

 11 listopada br. w gminie Wądroże Wielkie obchodzono jubileusz 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Było to wydarzenie kończące cykl spotkań zapoczątkowanych podczas Festiwalu Kultury Wsi Polskiej, związanych z jubileuszem.
Świętowanie rozpoczęto uroczystą mszą św. odprawioną przez ks. proboszcza Mirosława Wątrucha. Następnie barwnym korowodem wszyscy uczestnicy przemieścili się do świetlicy wiejskiej. W korowodzie niesiona była flaga Polski, oprócz tego każdy miał ze sobą gadżet patriotyczny w barwach narodowych.
Otwarcia imprezy dokonała wójt Elżbieta Jedlecka. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia było zamknięcie w kapsule czasu materiałów przygotowanych przez pracowników urzędu, kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych, przedstawicieli OSP oraz sołectw.
Swoją książkę „Tak się zaczęło. Okruchy szkolnych wspomnień” złożył do kapsuły członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski. Symbolicznego zamknięcia kapsuły czasu dokonała wójt Elżbieta Jedlecka z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Hawranem w asyście najstarszej mieszkanki gminy Wądroże Wielkie oraz przedstawicielem najmłodszego pokolenia. Kapsuła czasu ma być otworzona za 100 lat, czyli w 200-lecie Odzyskania Niepodległości w roku 2118.
Po tej części, nadszedł czas na występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wądrożu Wielkim oraz Przedszkola w Wądrożu Wielkim. Po części artystycznej dla wszystkich uczestników przygotowano słodką niespodziankę w postaci tortu.
Łukasz Nowicki