Podróżowali jak „śledzie w beczce”

0
3649

Policjanci jaworskiej komendy systematycznie apelują do kierowców, a zwłaszcza do tych zawodowych, o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych. Jak się okazało, nie do wszystkich te apele trafiają…
Funkcjonariusze jaworskiego ruchu drogowego stanowczo reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami zachowania kierujących pojazdami. W trakcie prowadzonych kontroli sprawdzają m.in. stan ich trzeźwości, przestrzegania przez nich norm czasu pracy, właściwego zabezpieczenia przewożonego ładunku i jego tonażu, a także ilości przewożonych pasażerów.
Właśnie w tym ostatnim przypadku skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca autobusu Mercedes Sprinter, zatrzymany do kontroli na jednej z ulic Jawora. Mundurowi podczas sprawdzenia pojazdu doliczyli się aż 30 pasażerów. Z tego 7 osób stało stłoczonych pomiędzy fotelami jak przysłowiowe „śledzie w beczce”. W kontrolowanym pojeździe – zgodnie ze wskazaną w dowodzie rejestracyjnym liczbą miejsc – bezpiecznie i zgodnie z przepisami można przewozić tylko 23 osoby.
Kierowcą, który dopuścił się tak rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego okazał się 45-letni obywatel Ukrainy na stałe mieszkający we Wrocławiu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 zł, stracił prawo jazdy oraz zakazano mu dalszej jazdy.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię