Wolontariusze znów odwiedzili Pogwizdów

0
1239

Końcem października wolontariusze ze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Księstwa Legnickiego po raz kolejny podjęli się prac porządkowych na zabytkowym cmentarzu ewangelickim w Pogwizdowie.
W minionym roku cmentarz porządkowali dwukrotnie – w październiku i w listopadzie. Wówczas zapowiedzieli się, że przyjadą ponownie, by kontynuować swoją dotychczasową pracę. Także i tym razem wykoszono samosiejki oraz krzaki, porządkowano teren cmentarza przycinając odrastające gałęzie, grabiono liście, a na koniec zapalono znicze. Efekty pracy wolontariuszy są dostrzegalne i doceniane przez mieszkańców.
W ramach podziękowania za trud pracy i poświęcony czas, sołtys Anna Diduszko oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pogwizdowie po raz kolejny przygotowały dla wolontariuszy ciepły posiłek wraz z ciastem, gorącą kawą i herbatą. Jest to bardzo dobry przykład wzajemnej pomocy i wsparcia.
Dzięki szlachetnej akcji wolontariuszy cmentarz jest pięknie uporządkowany, teren wokół zadbany, a kaplica widoczna z daleka. Najważniejsze, że zabytkowy cmentarz ewangelicki w Pogwizdowie nie zostanie zapomniany i zaniedbany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię