Pijany wjechał w ogrodzenie

0
1876

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policjantami, a następnie uderzył samochodem w murowane ogrodzenie. Takim finałem zakończyła się jazda 51-letniego kierowcy Forda. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.
Policjanci z jaworskiej komendy zauważyli kierującego samochodem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania osobowego Forda Focusa. Widząc radiowóz mężczyzna zaczął uciekać. Nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po przejechaniu kilkuset metrów uderzył w murowane ogrodzenie posesji. Jak się później okazało, jego stan nie pozwalał na dłuższą jazdę. Badanie alkomatem wykonane przez mundurowych wykazało 3,42 promila alkoholu w organizmie 51-letniego mieszkańca gminy Paszowice.
Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię