Kornel Skowron w czołówce młodych keyboardzistów

0
2515

W Bydgoszczy odbył się 7. Ogólnopolski Konkurs Gry Na Instrumentach Klawiszowych. Aby wziąć w nim udział, należało przesłać do organizatora nagranie dwóch utworów muzycznych we własnej aranżacji. Ze 137 zgłoszeń jury wytypowało do finału 40 uczestników. Wystąpili oni na żywo w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Wśród najlepszych instrumentalistów z całej Polski znalazł się Kornel Skowron, który jako jedyny przyjechał z miejscowości, o której ani organizatorzy, ani pozostali uczestnicy (z Warszawy, Krakowa, Torunia, Łodzi i innych znanych miast), nie mieli pojęcia.
Zaprezentował przed publicznością dwa utwory: mix – Rondo a capriccio L. van Beethovena i Flick Flack Alberta Vossena oraz kompozycję własną pt. „Ufo” (pierwszy z utworów w wykonaniu Kornela dostępny na kanale You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=NQR0A8sYDkw). Występ zapewnił mu miejsce na podium. Oceniając dobór repertuaru, interpretację utworów, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny, jury przyznało Kornelowi trzecie miejsce.
Organizatorem konkursu była Akademia Muzyczna oraz Dom Kultury w Bydgoszczy. Honorowy patronat objęli: prezydent miasta, wojewoda kujawsko-pomorski oraz rektor Akademii Muzycznej. Opiekę medialną sprawowała Telewizja Polska oddział Bydgoszcz oraz Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Patronem konkursu była Yamaha Music Europe.
Kornel Skowron w ogólnopolskim konkursie muzycznym reprezentował Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce.
(SPR)