Kierował TIR-em, pomimo zakazu

0
956

Przekroczenie dozwolonej prędkości było tylko początkiem kłopotów 62-letniego mieszkańca Legnicy, kierującego zestawem ciężarowym. W trakcie kontroli drogowej jaworscy mundurowi stwierdzili, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a prawo jazdy, którym się legitymuje jest podrobione. Zatrzymany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego zestawem ciężarowym. Podczas rutynowych czynności okazało się, że 62-letni mieszkaniec Legnicy posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto mężczyzna legitymował się prawem jazdy, które wzbudziło podejrzenia mundurowych. Wnikliwe sprawdzenia blankietu potwierdziły przypuszczenia, że dokument może być podrobiony. Jego seria i numer odpowiadały cechom dowodu rejestracyjnego Peugeota zarejestrowanego w Tychach.
Zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za złamanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię