Biegli i świętowali dla zdrowia [FOTO]

0
2205

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, bieg był charytatywny. Zbierano fundusze na dalsze leczenie Kamila Dębickiego, podopiecznego Stowarzyszenia “Damy Radę”.

Dla większości zawodników nie liczyło się zwycięstwo, ale sam udział w biegu, bo Spontan Race to bieg dla kompletnych amatorów lubiących biegać, jak i dla tych, którzy na dolnośląskich trasach biegowych mają już wyrobioną markę. Odnośnie tych drugich Spontan Race był pojedynkiem między biegaczami jaworskiego klubu Salamandra i legnickiego Feniksa. Po kapitalnym biegu na 5 km triumfował Jerzy Jagielski z JKB SALAMANDRA przed sowim klubowym kolegą Przemkiem Stempnikiem. Najniższe miejsce na podium zajął biegacz Feniksa – Mariusz Tokarczyk. Wśród pań nie mała sobie równych Salamandrzyca Iza Wolak. Dodajmy, że duet Wolak – Jagielski tego samego dnia wygrał inny bieg – Bieg Prawdziwkowy i Puchar wójta Paszowice. Brawo Salamandra!
Od godz. 14 w mściwojowskim parku rozpoczął się Rodzinny Piknik Zdrowotny “Żyjesz dla siebie, dbaj o zdrowie”. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były dmuchańce, przejażdżki konne, bryczką, na motorach i niezwykłym “złomkiem”. Najmłodsi mogli wykazać się w tańcu, pobawić bańkami mydlanymi, zrobić sobie kolorową fryzurkę albo wziąć udział w warsztatach plastycznych. Ciekawostką był też pokaz iluzjonisty Damiana Kość. Swoje umiejętności zaprezentował też klub karate. Przed publicznością wystąpił kabaret “Żmije”. Bufet był obficie zaopatrzony w różne smakołyki. Można było skosztować zupy dyniowej, gorącej kukurydzy, domowych ciast, chrupiących pierogów, kiełbaski z grilla lub frytek.
W organizację zaangażowało się wiele podmiotów – Gminny Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Gmina Mściwojów, AZYL Jawor i “Damy Radę”.
AS/ZJ