Warsztaty i debata o ziemniaku

0
1303

Koło Gospodyń Wiejskich w Pogwizdowie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pogwizdów w dniach 16-17 sierpnia zorganizowali warsztaty dla dzieci i dorosłych w ramach programu Działaj Lokalnie i realizowanego projektu „Kartofel w Pogwizdowie – jedzcie wszyscy na zdrowie!”.
W czwartek odbyło się spotkanie dla dzieci, które było kontynuacją warsztatów lepienia z gliny. Tym razem dzieci i dorośli szkliwili ulepione wcześniej naczynia. Efekty pracy można było podziwiać na dożynkach gminnych 25 sierpnia w Pogwizdowie. Natomiast w piątek do świetlicy wiejskiej przybyli dorośli, by podyskutować na temat najbardziej popularnych potraw z ziemniaków i posmakować kolejnych dań przygotowanych przez panie z miejscowego koła gospodyń. Kolejne warsztaty miały miejsce we wtorek, 28 sierpnia i były to warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci.
Warsztaty organizowane w ramach projektu dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenia Kaczawskiego oraz Banku Spółdzielczego w Jaworze.