Finał podchodów i ogniska [FOTO]

0
2105

Działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie Kabaret “od 0 do 99” i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wiadrowie w ramach projektu z Działaj Lokalnie 2018 pt. “W plenerze gry i zabawy – pozna je kto ciekawy” we wtorek, 24 lipca br. zorganizował zabawę w podchody zakończoną ogniskiem. Zabawa w podchody odbyła się na boisku i przy Szkole Podstawowej w Wiadrowie, a ognisko przy świetlicy wiejskiej w Wiadrowie.
Pogoda dopisała, frekwencja także, bo przybyło dużo dzieci z Wiadrowa i okolicznych miejscowości. Dzieci były podzielone na dwie grupy – chłopcy kontra dziewczęta. Jak się okazało, trasa i zadania, które przygotowano nie sprawiły większej trudności dzieciom i w efekcie zabawa zakończyła się remisem. Po zabawie były zdjęcia grupowe, a także coś słodkiego dla dzieci – bita śmietana z owocami w waflowym pucharku oraz coś do picia. Potem uczestnicy przenieśli się na teren przy świetlicy wiejskiej w Wiadrowie, gdzie przygotowano ognisko i smażono kiełbasę oraz pieczono ziemniaki. Dzieci pograły także w piłkę nożną. Opiekę nad dziećmi sprawowali dorośli: członkowie Kabaretu “od 0 do 99” (Urszula Majkut, Dariusz Trybuła, Sebastian Majkut, Ewa Brzostowska, Janina Lipińska) oraz Marta Polińska, Marta Szatarska, Dorota Pisulska, Anna Marcisz, Jagoda Komnata. Autorami zdjęć są: Sebastian Majkut oraz Dariusz Trybuła.
Projekt sfinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” XI – edycja 2018 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie i Bank Spółdzielczy w Jaworze.