Samorządowcy jadą do Brukseli po wsparcie

0
714

W Jaworze na zaproszenie starosty Stanisława Laskowskiego odbyło się spotkanie samorządowców reprezentujących Porozumienie SUDETY 2030. Ponad sto gmin należących do Porozumienia opracowało wspólne stanowisko w sprawie wykluczenia komunikacyjnego południowej i południowo zachodniej części Dolnego Śląska.

Efekty pracy zostaną przedłożone w Brukseli jako propozycja wyrównywania różnic gospodarczych między południem i pozostałą częścią Dolnego Śląska. Co na tym skorzysta powiat jaworski?
Starosta Stanisław Laskowski: – Nasz powiat jako jeden z pierwszych przystąpił do tej inicjatywy. W tej chwili nie mówimy o szczegółach. Chcemy pokazać nasze potrzeby żeby w kolejnej perspektywie uwzględnić nasz obszar w dofinansowaniu, żeby nie zabrano nam pieniędzy, a jeśli będzie taka możliwość pozostawić je na tym samym poziomie. Dzisiaj nie mówimy o kwotach. Mówimy, że ten obszar wymaga interwencji dlatego, że daleko odbiegamy od powiatu wrocławskiego czy legnickiego. Te wszystkie samorządy, które są w Inicjatywie Sudety 2030 chcą nadrobić zaległości. Chcemy to pokazać i zaprosić przedstawicieli żeby pokazać w jakich warunkach żyjemy, co realizujemy i co chcemy realizować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię