Jasełka i opłatek [FOTO & WIDEO]

0
981

W niedzielę, 14 stycznia mieszkańcy Przybyłowic spotkali się na tradycyjnym dorocznym opłatku. O strawę na stołach zadbały panie z koła gospodyń wraz z sołtys Bożeną Kaczmarek i radną Wiesławą Plecety. Duchowe życzenia dla mieszkańców przekazał proboszcz Andrzej Płaza. Jasełka, jak co roku, przygotował zespół “Perła”.
– To już trzeci opłatek w naszej kadencji. W przygotowanie tego spotkania angażują się panie z koła gospodyń wiejskich, rada sołecka, strażacy i oczywiście pani radna – mówi sołtys Przybyłowic. – Bez pomocy naszych gospodyń wiejskich i ich zaangażowania nie byłoby nas – dodaje pani radna. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy świąteczne – śledzik, barszczyk, pierożki, również ciasta.
– Jasełka wystawiamy co roku, ale za każdym razem są nieco inne, chociaż wiadomo, że tematyka jest ta sama, Boże Narodzenie – podkreśla kierownik zespołu “Perła”, Mariola Mikołajczyk. – Co tydzień w piątek mamy próby, do przedstawienia przygotowujemy się ponad półtora miesiąca wcześniej. Zawsze chcemy czymś mieszkańców zaskoczyć – dodaje. Zespół “Perła” w tym roku będzie obchodził 12-lecie swego istnienia.
Podsumowaniem spotkania w Przybyłowicach była zabawa taneczna z duetem Alabama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię