Spotkanie opłatkowe

0
542

Jak co roku, w styczniowe niedzielne popołudnie w świetlicy wiejskiej w Kosiskach odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim mieszkańcy parafii Kosiska oraz zaproszeni goście, m.in. wójt Elżbieta Jedlecka, dyrektor Gminnego Przedszkola w Wądrożu Wielkim Renata Serafin, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wądrożu Wielkim Zofia Pyż oraz radni i sołtysi z gminy Wądroże Wielkie.


Tradycyjnie, spotkanie rozpoczął proboszcz parafii Kosiska, ksiądz Krzysztof Zambroń, który przywitał wszystkich zebranych i przedstawił istotę spotkania oraz zaprosił do dzielenia się opłatkiem, który jest symbolem zgody i pojednania. Po życzeniach przyszedł czas na występ.
W części artystycznej zaprezentowały się dzieci i młodzież, którzy śpiewali kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe. Występ ten miał charakter słowno-muzyczny. Jak co roku, o przygotowanie części artystycznej zadbała Katarzyna Sielicka. W tym roku swoją obecnością zaszczycił zespół „Cichowodzianie” z Budziszowa Wielkiego, który również wystąpił na scenie.
Wójt pogratulowała „artystom” tak wspaniałego występu i życzyła przybyłym na to spotkanie wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a na koniec w dowód wdzięczności za coroczne zaangażowanie się w przygotowanie takiego spotkania, wręczyła kosz upominkowy oraz słodycze na ręce p. Katarzyny.
Małgorzata Lipińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię