Wózki z piekarni odzyskane na złomie, złodziej w rękach policjantów

0
2871
KPP Jawor

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu mieszkańcowi gminy Paszowice. Jak ustalili policjanci mężczyzna okradł jedną z jaworskich piekarni. Jego łupem padły wózki do wypieku chleba. Chwilę po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze wytypowali miejsca, gdzie skradzione mienie mogło trafić. W wyniku sprawdzeń policjanci odnaleźli je na jednym z punktów skupu złomu. Teraz wózki wrócą do prawowitego właściciela.

Informację o kradzieży na szkodę jednej z jaworskich piekarni policjanci otrzymali w miniony poniedziałek. Sprawca z terenu tej firmy wywiózł 8 metalowych wózków do wypieku chleba. Straty jakie spowodował sięgnęły ponad 10 tysięcy zł.

 

Funkcjonariusze zajmujący się tym przestępstwem chwilę po otrzymany zgłoszeniu wytypowali miejsca gdzie skradzione przedmioty mogły trafić. Jeszcze tego samego dnia, w wyniku podjętych sprawdzeń, na jednym z miejscowych punktów skupu złomu policjanci odnaleźli utracone wózki. Zostały one zabezpieczone i niedługo trafią do prawowitego właściciela.

 

W toku dalszych czynności wykonywanych w tej sprawie policjanci ustalili dane mężczyzny podejrzanego o tą kradzież. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec gminy Paszowice. Został zatrzymany. Usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Próbował tłumaczyć się policjantom, że zabrał te wózki ponieważ sądził, że właściciel ich nie potrzebuje, gdyż od dłuższego czasu stały one na zewnątrz.

 

Mężczyzna odpowie teraz za popełniony czyn przed sądem. W świetle Kodeksu Karnego, za przestępstwo kradzieży o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

oprac. Oficer Prasowy KPP w Jaworze
Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię