“Prędkość” -jutro kolejne działania jaworskich policjantów

0
661

Jaworscy policjanci w środę, 25 października 2017 roku od wczesnych godzin rannych przeprowadzą na drogach naszego powiatu kolejną akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Musimy bowiem pamiętać, że każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów zadań Policji. Statystyki wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. Na terenie powiatu jaworskiego, w ciągu III kwartałów br. niedostosowanie prędkości do istniejących warunków drogowych było przyczyną aż 112 zdarzeń drogowych.

Podczas prowadzonej przez jaworskich policjantów akcji, kontrole będą przeprowadzone przy współpracy z innymi służbami. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostaną główne drogi naszego powiatu.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, będą weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Kierowcy, którzy zostaną zatrzymani za przekroczenie prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze przypomina kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:
• do 10 km/h – do 50 zł, (0 punktów karnych);
• o 11 – 20 km/h – od 50 do 100 zł, (2 punkty);
• o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł, (4 punkty);
• o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł, (6 punktów);
• o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł, (8 punktów);
• o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

 

KPP Jawor

oprac. kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię