Policjanci z Jawora uderzyli w nielegalny hazard – straty Skarbu Państwa szacuje się na kilkaset tysięcy złotych

0
2030
KPP Jawor

Wspólne działania jaworskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Legnicy doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta 5 automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na kilkaset tysięcy złotych. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w Ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci z miejscowej komendy wraz z funkcjonariuszami Kontroli Celno-Skarbowej z Legnicy ustalili, że w jednym z lokali na terenie Jawora jest organizowana gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowało się 5 włączonych, nielegalnych automatów  do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 100 tysięcy złotych. Natomiast wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 500 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

_______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię