Sygnalizacji nie będzie (?) [WIDEO]

5
1636

Kilka godzin trwała wrześniowa sesja Rady Powiatu Jaworskiego. Obrady rozpoczęły się o godz. 14, a zakończyły o 18:40. Co zajęło radnym najwięcej czasu? Oczywiście kolejna dyskusja na temat sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej z Piastowską.

Radni już przy głosowaniu porządku obrad pokazali rozkład sił. W głosowaniu 8 do 6 poległa propozycja radnego Mariusza Barańskiego, aby sprawę świateł wciągnąć do porządku obrad. Problem z apelem podpisanym przez ponad 3 tys. trafił do spraw różnych. W dyskusji powołując się na opinię Policji oraz niegospodarność starosta argumentował bezzasadność instalowania instalacji świetlnej w tym miejscu. Obecni na sesji mieszkańcy, którzy zbierali podpisy pod petycją nie kryli swojego rozczarowania postawą starosty. 3168 podpisów pod petycją prawdopodobnie trafi do kosza. Więcej o sesji Rady Powiatu w przyszłym wydaniu Nowej Gazety Jaworskiej.

5 KOMENTARZE

  1. Panie Danielu, jak zwykle wycinek mojej wypowiedzi, wypaczający jej sens. Stwierdziłem bowiem, że niegospodarnością byłoby aktualnie wykonywać sygnalizację, mając na uwadze plany gminy w zakresie budowy kanalizacji w obrębie ul. Piastowskiej i tego skrzyżowania. Nie wspomniał też Pan nic o tym, że burmistrz Jawora nie zechciał ani razy przyjąć mojego zaproszenia na organizowane przeze mnie spotkania. Poza tym oburzeni na sesji mieszkańcy, to głównie pani, która zbierała podpisy pod petycją wmawiając ludziom, że na tym skrzyżowaniu zginęła jej ciocia, oraz radni i pracownicy Urzędu Miejskiego.Pozdrawiam Stanisław Laskowski

  2. Szanowny Panie Starosto. Po niemalże 5-godzinnej sesji cierpliwie czekałem i grzecznie poprosiłem o komentarz aby uniknąć jakichkolwiek “wypaczeń”. Ułatwiłoby mi to pracę, a odbiorcy mieliby jaśniejszy przekaz. Kiedy upewniłem Pana, że mam wyłączoną kamerę przez kilka minut odmawiał Pan wypowiedzi. Gdybym miał wybierać “hity” Pana autorstwa, wybrałbym fragment, kiedy Pan oświadcza: “Szanowni Państwo. Ja nie mam czasu zajmowania się sprawami innych”. Z uwagi na fakt, że Pana bardzo lubię i szanuję wybrałem wypowiedź (moim zdaniem) na temat, konkretną, rzeczową i nie kompromitującą. Dziękuję za pozdrowienia i do następnego spotkania. Daniel Śmiłowski

  3. Jak to nie zrobi starosta sygnalizacji???? Moja cała rodzina się podpisała pod petycją. Jak nas oleje to my go też olejemy w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię