Powiatowe dziękczynienie (WIDEO & FOTO)

0
1764

Mszą dziękczynną celebrowaną w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wiadrowie przez ks. Marka Kruka rozpoczęły się uroczystości dożynkowe gminy Paszowice i powiatu jaworskiego. Ich gospodarzami byli Sebastian Oszczęda, wójt gminy Paszowice i Stanisław Laskowski, starosta jaworski. Natomiast starostami dożynek wybrano Beatę Rokosz, mieszkankę Paszowic i Macieja Suchorzewskiego z Wiadrowa.
W barwnym korowodzie prowadzonym przez starostów dożynek i ich gospodarzy szli zarówno mieszkańcy gminy Paszowice i powiatu jaworskiego, jak i wielu znamienitych gości: minister Elżbieta Witek, senator Krzysztof Mróz, wicestarosta Arkadiusz Baranowski, członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemar Jankowski, prezes RZRKiOR w Legnicy Radosław Zysnarski, wójtowie: Elżbieta Jedlecka z Wądroża, Kazimierz Chudy z Pakosławia, Waldemar Dziędzioła z Mściwojowa, przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Grygorcewicz, przedstawiciele agencji rządowych i samorządowcy. Już podczas uroczystości dołączyła poseł Elżbieta Stępień i Adam Konieczny, Dolnoślaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.
Starostowie złożyli na ręce wójta Sebastiana Oszczędy i starosty Stanisława Laskowskiego dorodne bochny chleba z życzeniami, żeby nikomu go nie zabrakło. Gospodarze dożynek obiecali dzielić chleb mądrze i sprawiedliwie. Więcej o powiatowych dożynkach piszemy w przyszłym wydaniu Nowej Gazety Jaworskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię