Konkurs „Nasza wieś ma się czym pochwalić” – kolejna edycja ruszyła

0
1994

Czy Twoja wieś ma się czym pochwalić?

Ruszyła trzecia edycja konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej. Konkurs adresowany jest do sołectw powiatu średzkiego oraz organizacji pozarządowych działających na terenie sołectw i ma na celu kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców wsi, pielęgnowanie tożsamości lokalnej a także pobudzanie aktywności na rzecz lokalnego środowiska.

W tegorocznej edycji konkursu udział mogą wziąć wszystkie sołectwa z powiatu średzkiego, poza zeszłorocznym zwycięzcą konkursu (tj. Mieczków). Zgłoszenia należy kierować pocztą tradycyjną bądź Internetową do 15 września br. Wizytacje wsi odbędą się na przełomie września i października, natomiast wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec października. Nagrody ufundowane są przez starostę powiatu i wynoszą odpowiednio 10, 7, i 5 tys. złotych. Dodatkowo w przypadku dużej liczby uczestników i wyrównanego poziomu konkursu starosta przewidział wyróżnienia o wartości 1 tys. zł.

Jesteśmy przekonani, iż sołectwa z terenu Gminy Udanin mają czym się pochwalić, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursu!

inf. gmina Udanin