Jutro policyjne działania pod kryptonimem „Moto Pirat”

0
1206

Jaworscy policjanci mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu prowadzą cykliczne działania prewencyjno – kontrolne, których głównym celem jest przypomnienie kierowcom motocykli o podstawowych zasadach obowiązujących w trakcie jazdy. Funkcjonariusze pionu ruchu drogowego w organizowanych działaniach sprawdzą jutro, czy osoby prowadzące jednoślady stosują się m.in. do ograniczeń prędkości, znaków pionowych i poziomych, a także innych przepisów istotnych podczas prowadzenia tego typu pojazdów.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, w trosce o poprawę bezpieczeństwa na drodze przeprowadzi jutro, 17 sierpnia 2017 r.  kolejne działania, które wpływają na świadomość osób uczestniczących w ruchu. Będzie to akcja prewencyjno – kontrolna pn. „Moto Pirat”, w której szczególną uwagę funkcjonariusze skierują na motocyklistów.

W trakcie działań funkcjonariusze pionu ruchu drogowego sprawdzą, czy osoby prowadzące jednoślady stosują się m.in. do ograniczeń prędkości, znaków pionowych i poziomych a także innych przepisów ważnych podczas prowadzenia tego typu pojazdów.

Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Policjanci apelują więc o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto jest szybszy. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

inf.KPP Jawor

Oficer Prasowy KPP w Jaworze

kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię