Wolność, równość, demokracja! [WIDEO, FOTO]

4
4719

Spontaniczna akcja mieszkańców zaowocowała protestem pod gmachem jaworskiego Sądu. Każdy mógł zabrać głos i wyrazić swoje niezadowolenie względem kontrowersyjnej ustawy Sejmu o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. W geście solidarności zapalone zostały znicze.

Pod jaworskim Sądem nie tłumów nie było. Widzieliśmy przedstawicieli środowiska nauczycieli, przedsiębiorców i lokalnych samorządowców – radnych powiatowych oraz miejskich. Wszyscy podkreślali, że swoją obecnością spełniają patriotyczny obowiązek wobec wolnej Polski. Każdy mógł zabrać głos i wyrazić swój sprzeciw. Odśpiewany został także Mazurek Dąbrowskiego i przez minutę były skandowane hasła: “Wolne Sądy” oraz “Wolność, równość, demokracja!”. Pełna relacja z protestu jest dostępna w transmisji z wydarzenia na TeleJawor (Facebook)

4 KOMENTARZE

  1. To jest protest?? Jakaś parodia!! Młody “POLAK” wypowiada się jako patriota z flagą amerykańską na piersi… Ten kraj już dawno został sprzedany!!

  2. Szanowni Państwo!
    Pozwolą Państwo, że dla pełnego zrozumienia wspomnę o słowach, które wypowiedziałem podczas pikiety i moim skromnym zdaniem są równie ważne jak ta wypowiedź puszczona w materiale. A można je streścić w następujący sposób:
    “Poprzednie i obecne partie polityczne nie zdały egzaminu. Mam nadzieję, ze wyklaruje się szeroki, oddolny, niezależny ruch obywatelski, który będzie miał szanse nawet na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Coś na kształt dawnego Komitetu Obywatelskiego. Tylko w ten sposób można liczyć na odrodzenie państwowości, a jesteśmy to winni w szczególności przyszłym pokoleniom naszej ojczyzny. Najwięcej do powiedzenia zawsze powinni mieć niezależni obywatele Rzeczypospolitej”.
    Tak na koniec dodam, że nie można myśleć tylko o dniu dzisiejszym. Polska była, jest i będzie, ale od nas zależy, czy będzie silna, niezależna i szanowana przez sąsiadów. Obyśmy nie roztrwonili tego, co do tej pory z takim trudem udało się zbudować. A sensowne korekty i przemyślane reformy są niezbędne, to jest oczywiste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię